Axure RP

Witamy na Axure.pl, dostawcy licencji Axure RP, w edycjach

CO TO JEST AXURE RP?

Axure RP to narzędzie do modelowania szkieletowego, prototypowania, diagramów przepływu i dokumentacji. Używaj go do tworzenia i rysowania diagramów, dodawania interaktywności i notatek do stron i elementów diagramu oraz publikowania gotowych projektów do HTML do przeglądania przez przeglądarkę internetową.

Co to są pages w Axure RP

Pliki RP Axure składają się ze stron - w dowolnym miejscu od jednego do dwóch do setek, w zależności od zakresu projektu. Panel Strony, dostępny w górnej części lewego panelu instrumentów w interfejsie RP Axure, służy do przeglądania stron w projekcie i zarządzania nimi. Każda strona zawiera diagram - zazwyczaj jest to szkielet statyczny, prototyp interaktywny lub schemat blokowy złożony z widgetów.

Widżety są elementami składowymi twoich diagramów w Axure RP. Najczęstsze są widżety "kształt" . Wiele typów widgetów w sekcji wspólnej biblioteki domyślnej, w tym pola, etykiety i akapity, to widżety kształtu; niestandardowe kształty rysowane za pomocą narzędzia Pióro są również widgetami kształtów. (Aby uzyskać więcej informacji na temat narzędzia Pióro, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po wektorowym rysunku ). Ikony w bibliotece Icon są również kształtami.

Innym często używanym widżetem jest widget obrazu , który ma dwie role: służyć jako symbol zastępczy obrazu lub importować rzeczywiste obrazy do diagramu. Zaimportowany obraz można pokroić, przyciąć, zmienić jego rozmiar, rozciągnąć, obrócić itd.

Dostępne są również widżety formularzy, takie jak pola tekstowe i listy rozwijane , a także bardziej zaawansowane widgety, takie jak wbudowane ramki , dynamiczne panele i repeatery . Dowiemy się o nich później.

Możesz również użyć widgetu łącznika, aby utworzyć schematy przepływu , łącząc ze sobą kształty. Bardziej szczegółowo omówimy możliwości schematu blokowego Axure RP w następnym artykule z tej serii szkoleń.

ARANŻACJA WIDŻETÓW w AXURE RP

Po dodaniu widgetu do diagramu można go zmienić na schemacie, przesuwając, zmieniając jego rozmiar lub obracając. Można również wyrównywać, dystrybuować, blokować, grupować i zmieniać kolejność głębi widżetów.

Kliknij widżet, aby go wybrać, lub kliknij i przeciągnij, aby przenieść go na stronę.

Po wybraniu widgetu wokół niego rysowana jest zielona ramka. Wybór widżetu ujawnia również uchwyty, które można przeciągać, aby zmienić rozmiar widżetu. Aby proporcjonalnie zmienić rozmiar widżetu podczas przeciągania uchwytów widżetów, przytrzymaj klawisz [SHIFT] podczas zmiany rozmiaru.

Widżety można również zmienić na określoną wartość pikseli. Użyj pól "w" i "h" na górnym pasku narzędzi lub Inspektorze, aby ustawić rozmiar widżetu w pikselach. Aby ograniczyć proporcje widżetu, kliknij ikonę "Zachowaj współczynnik proporcji" pomiędzy polami "w" i "h".

Możesz obracać widżet, przytrzymując [CTRL] / [CMD], jednocześnie klikając uchwyt narożny widżetu. Przeciągnij, aby ustawić kąt obrotu. Możesz także wprowadzić dokładny stopień rotacji na karcie Styl.

Widżety można zablokować w obszarze projektowania, co uniemożliwia zmianę ich położenia i rozmiaru poprzez przeciąganie. Zablokowane widżety można w razie potrzeby przenosić i zmieniać ich rozmiary w Inspektorze. Aby zablokować widżet, użyj ikony na górnym pasku narzędzi.

Widżety można grupować w taki sposób, aby można było manipulować grupą razem. Wybierz widżety do grupowania i użyj skrótu klawiaturowego [CTRL] / [CMD] + [G], aby je pogrupować. Kliknij, aby wybrać grupę. Wykonaj powolne dwukrotne kliknięcie, aby edytować widżety wewnątrz grupy. Będziesz wiedział, że edytujesz w grupie, gdy reszta strony jest wyszarzona.

Edycja tekstu

Zazwyczaj można edytować tekst widżetu, klikając go dwukrotnie. (Dwukrotne kliknięcie widżetu na płótnie daje dostęp do najczęściej stosowanej funkcji edycji tego widżetu. W przypadku większości widżetów ta funkcja jest tekstem widżetu). Możesz również wpisać bezpośrednio na widżecie kształtu, aby dodać do niego tekst. Kliknij widget jednym kliknięciem, a następnie wpisz tekst.

Stylizacja widżetów

Sterowanie stylem widżetów znajduje się w dwóch obszarach interfejsu RP RP: karta Styl w Inspektorze (po prawej) i Pasek narzędzi Styl (u góry). Dostępne właściwości stylu obejmują pozycję kształtu i wymiary, obrót, kolor wypełnienia i cienie; kolor linii granicznej, wzór i grubość; oraz atrybuty tekstu, takie jak czcionka, kolor, wyrównanie, odstępy między wierszami i dopełnienie. Niektóre właściwości stylu, takie jak obrót i promień narożnika, można również edytować bezpośrednio na obszarze roboczym, przeciągając uchwyt widoczny obok wybranego widżetu.

Po stylizacji widgetu możesz użyć funkcji "style widżetów" (podobnie jak style Microsoft Word lub CSS), aby udostępnić ten styl innym widgetom. Styl widżetu zastosowany do wybranego widżetu pojawia się w skrajnym lewym pasku narzędzi na pasku narzędzi Styl, a także w rozwijanym menu Styl widżetów na karcie Styl inspektora. Po wprowadzeniu zmiany w stylizacji na określonym widżecie w menu rozwijanym na karcie Styl zostanie wyświetlona gwiazdka (*) po nazwie stylu, a obok pozycji pojawią się przyciski "Aktualizuj" i "Utwórz". Nazwa stylu. (Więcej informacji na temat tych opcji w artykule Widget i Style strony .)

Interaktywność w Axure RP PRO

Interakcje określają dynamiczne zachowania widgetu lub strony. Interakcje mają trzy części: zdarzenia, przypadki i działania. Zdarzenia są wyzwalacze, takie jak OnClick i OnPageLoad. Przypadki to różne scenariusze, które mogą wystąpić, gdy zdarzenie zostanie wyzwolone. Działania to poszczególne elementy scenariusza, które składają się na każdy przypadek.

Podstawowy przykład: interakcja, która łączy się z inną stroną, wykorzystuje zdarzenie OnClick, ma pojedynczy przypadek i używa akcji Otwórz link w oknie. Interakcje są tworzone za pomocą karty Właściwości inspektora. Podczas szkolenia dowiesz się, jak budować interakcje .

Również na karcie Właściwości znajduje się sekcja Style interakcji. Style interakcji można wykorzystać do skonfigurowania niestandardowego wyglądu, który zostanie zastosowany do widgetu w określonych scenariuszach: po tym, jak widget zostanie zmodowany, kliknięty, wybrany lub wyłączony. Style interakcji można również ustawić za pomocą menu kontekstowego widżetu (prawy przycisk myszy).

Widżety i UWAGI do stron

Najczęstszym zastosowaniem widgetów i notatek na stronie jest udokumentowanie funkcjonalności lub wymagań widgetu lub strony. Notatek można również używać do dokumentowania zmian, śledzenia stanu lub zarządzania zadaniami dla siebie lub swojego zespołu.

Dodaj notatki na karcie Notatki w Inspektorze. Możesz dodawać i usuwać pola dla widżetów i notatek strony, klikając "Dostosuj pola" na karcie Notatki

W dowolnym momencie możesz przeglądać swoje diagramy w przeglądarce.

Przeglądanie w przeglądrce

Wybierz "Opublikuj> Podgląd", aby natychmiast zobaczyć i wejść w interakcję z bieżącą stroną w przeglądarce.

Aby udostępnić projekt innym widzom, masz kilka opcji. Możesz użyć opcji "Opublikuj> Wygeneruj pliki HTML ...", aby wygenerować źródłowe pliki HTML, JavaScript i pliki graficzne na dysku lokalnym, dysku sieciowym lub serwerze.

Możesz również opublikować swój plik w chmurze, używając "Opublikuj> Opublikuj w udostępnianiu osi ...". Axure Share jest hostowany na serwerach Axure i zawiera funkcje, takie jak ochrona hasłem, dyskusje i powiadomien


Axure

w ofercie polskiego dystrybutora Dreamsoft

 

Informacje po Polsku

Axure RP PRO 8 to oprogramowanie pozwalające na łatwe i wygodne tworzenie prototypów aplikacji, stron, makiet, szkiców ...

axure.pl to polska domena należąca do firmy Dreamsoft i przez nią utrzymywana. Dreamsoft prowadzi dystrybucję i sprzedaż oprogramowania

  • Jesteśmy autoryzowanym partnerem Axure w Polsce, dostarczającym legalne licencje Axure.
  • Zapewniamy poprawnie wystawione licencje Axure na końcowego użytkownika.
  • Obsługujemy instytucje publiczne, szkoły, dealerów, działy IT firm, oraz użytkowników domowych.
  • Oferujemy oprogramowanie z polską fakturą VAT w złotówkach, w cenach producenta lub niższych, na dogodnych warunkach płatności.
  • Dostarczymy nowe licencje Axure, jak i przedłużenia Axure Enteprise, wystarczy zapytać o cenę bądź odnaleźć produkt w sklepie.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Prosimy o Zapytanie o cenę, gdy chcą Państwo uzyskać niższą cenę na Axure lub szukają Państwo programów Axure do dalszej odsprzedaży - dystrybucji Axure.

Zapraszamy od odwiedzenia naszego sklepu Axure z m.in. :

Oferujemy atrakcyjne ceny na Axure.

Jeśli chcą Państwo dotrzeć do oryginalnej witryny producenta w j. angielskim, zapraszamy na axure.com.

Gdy interesują Państwa informacje po polsku oraz zakup oprogramowania z polską fakturą VAT, zapraszamy na nasze strony.


Information in English

This site is hosted and owned by a polish Axure Partner - Dreamsoft company.

If You would like to see the original Axure website in English please visit Axure.com.

If you are a Pole and You would like to buy Axure software with a polish VAT invoice, please contact to Dreamsoft.